Koszyk: (pusty)
do kasy suma: 0,00 zł
Menu
img

W sklepie Ekolud nie uznajemy jakichkolwiek półśrodków i kompromisów, co widać między innymi po naszej ofercie, na którą składają się wyselekcjonowane produkty, zdrowe i wyprodukowane w zgodzie naturą. Warto wyróżnić wśród nich przyprawy, które stanowią jeden z najczęściej używanych składników kuchni całego świata. Wszystkie przyprawy kuchenne oferowane na bieżącej podstronie powstały z myślą o wielbicielach zdrowego trybu życia, dlatego przy ich produkcji zastosowano wyłącznie ekologiczne rozwiązania oraz najlepsze składniki. Znajdziesz u nas między innymi standardowe przyprawy, takie jak posypki do kanapek czy też przyprawy do dań wegetariańskich, jak i te dedykowane dla fanów konkretnej kuchni, np. śródziemnomorskiej.

Główne założenia ekologicznego rolnictwa i jego wpływ na środowisko naturalne

Myślą przewodnią rolnictwa ekologicznego jest minimalizacja wpływu produkcji żywności na środowisko naturalne oraz przyspieszenie cyklu jej regeneracji. Firmy wyznające zasadę rolnictwa ekologicznego produkują żywność wykorzystując wyłącznie sprawdzone praktyki, uznane przez fachową literaturę jako ekologiczne, przy zachowaniu dużej różnorodności biologicznej. Dzięki temu zostaje zachowana duża różnorodność biologiczna, a zasoby naturalne nie kurczą się w zastraszającym tempie. Producenci produktów ekologicznych nie wpływają negatywnie na stan fauny i flory, a także nie wykorzystują w bezmyślny sposób głównych zasobów naszej planty, takich jak woda, oraz powietrze i materia organiczna.

Jakie przyprawy znajdziesz w sklepie Ekolud?

W naszym sklepie Ekolud dostępne są rozmaite przyprawy świata, które zdecydowanie stanowią odpowiedzialny zakup w każdym przypadku. Pozwolą na poprawę smaku poszczególnych dań, a także umilą codzienne spożywanie świeżo przygotowanych posiłków. Dla wielbicieli porannej kawy w naszym sklepie oferujemy przyprawy dedykowane do tego napoju. Szeroki i bardzo dokładnie wyselekcjonowany skład, w którym znalazł się cynamon oraz kardamon i imbir, skutecznie poprawia smak kawy i zupełnie zmienia jej aromat.

Przyprawy ziołowe są dedykowane także do mięs i cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród kucharzy, gdyż w realnym stopniu poprawiają bukiet smaku w smażonych mięsach. Oferujemy między innymi przyprawy do dziczyzny oraz wołowiny i baraniny, a także do mięsa wieprzowego czy indyczego, a nawet do ryb, kaczek i karkówki. W większości z nich znajduje się wiele precyzyjnie wyselekcjonowanych składników, takich jak cebula, kminek oraz różne odmiany papryki, które obiektywnie poprawiają smak wypieczonego mięsa. Większość z nich można zastosować przed pieczeniem, wklepując przyprawę w mięso, a także macerować przyprawę połączoną z olejem.

Oferujemy także przyprawy naturalne dedykowane do sosów oraz zup, np. do rosołu, zup na bazie warzyw oraz żurku. Wszystkie, podobnie jak inne przyprawy ziołowe, pozytywnie wpływają na smak i pozwalają na wyciągnięcie z danej zupy zupełnie nowego, nieznanego wcześniej oblicza. W katalogu przypraw dostępnych w sklepie Ekolud warto także wymienić wersje dedykowane do bardziej specjalistycznych zastosowań, np. do pieczonego chleba. Szczególnie popularne są przyprawy curry, które stanowią podstawę naszej kuchni.

Podstawowe cechy przypraw kuchennych o ekologicznym pochodzeniu

Najważniejszą cechą wszystkich przypraw orientalnych oferowanych w sklepie Ekolud jest fakt, iż wszystkie powstały w pełnej zgodzie z naturą, a proces ich produkcji nie wpłynął negatywnie na faunę i florę. Są dzięki temu niezwykle aromatyczne i pełne smaku i zapachu, gdyż w ich składzie nie znajdziemy nienaturalnych czynników wzmacniających smak. Co więcej, stuprocentowa naturalność poszczególnych przypraw indyjskich i ze świata sprawia także, że ich zastosowanie jest proste i łatwe, a na opakowaniu znajdują się wszelkie informacje niezbędne do poprawy smaku poszczególnych dań, potraw i napojów.

Wiele osób traktuje przyprawy naturalne jako sposób sprzeciwu powszechnej globalizacji i destrukcyjnemu działaniu nowoczesnego rolnictwa na środowisko naturalne. Kupując naturalne przyprawy możesz mieć pewność, że nie przykładasz ręki do produkcji poszczególnych wyrobów bez zgody z naturą. Wspierasz z kolei niewielkie manufaktury oraz ogromne przedsiębiorstwa, które zaspokajają potrzeby behawioralne poszczególnych zwierząt, a także dążą do zachowania wysokiej różnorodności biologicznej.

Dlaczego warto współpracować z naszą marką?

Wszystkie przyprawy kuchenne naturalne dostępne w naszym sklepie zostały wyprodukowane w zgodzie z naturą, co potwierdzają między innymi różnego typu certyfikaty i badania. Za jakość wyrobów wyprodukowanych w sposób ekologiczny odpowiada Rozporządzenie Rady (WE) nr 834/2007 z dnia 28 czerwca 2007 r. w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych. W jej myśl, producent musi w stu procentach spełnić wszelkie wymogi stawiane przez Rozporządzenie, a także posiadać odpowiedni certyfikat żywności ekologicznej, wydany przez odpowiednią Jednostkę Certyfikującą z akredytacją PCA i upoważnieniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jako największy sklep oferujący ekologicznie wyprodukowaną żywność, dysponujemy aktualnym certyfikatem uprawniającym nas do legalnej sprzedaży produktów ekologicznych w internecie.

© Remedy Template by Maxsote
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl